Já muzikant je cyklus interaktivních koncertů, kde děti mohou rozvíjet své hudební schopnosti, ale také je to zábava a odpočinek pro celou rodinu.

Chtěli byste,

-aby Vaše dítě mělo větší cit pro klasickou hudbu?

- aby dokázalo lépe vyjádřit své pocity?

- aby si zlepšilo rytmické dovednosti a koordinaci pohybů?

- aby se seznámilo se skladateli a známými melodiemi klasické hudby?

 

Koncert je určen především pro děti ve věku 3–10 let, ale rádi uvítáme všechny zájemce. Děti mají možnost si vyzkoušet hru na dětské housle, bubínek, flétnu a další nástroje, spolu s profesionálními hudebníky a za doprovodu moderátorky zpívají, tleskají a učí se různé písničky.  Každý workshop je zarámován určitým příběhem, například procházka kouzelným lesem nebo setkání s vánoční vílou.

Na každém workshopu se také něco nového naučíme: jak se nazývají jednotlivé nástroje, jak hudba spojuje lidi, do budoucna plánujeme například naučit děti rozlišovat hudební formy (sonáta, symfonie apod.) Cílem dětského workshopu JÁ MUZIKANT je vzbudit v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a prostřednictvím jejich aktivní účasti je seznámit s různými hudebními styly. 

Známý maďarský hudební pedagog Zoltán Kodály říkával, že hudební výuka v dětském věku má kladný vliv na rozvoj osobnosti, koncentraci nebo koordinaci pohybů. Cílem projektu je také ukázat dětem i rodičům, že hudbě se může věnovat každý, nejen profesionálové nebo výjimečně nadané děti. To se týká nejen samotného hraní. Když jsou děti v kontaktu s hudbou, stávají se pak také lepšími a citlivějšími posluchači a na workshopech jim chceme ukázat, na co se při poslechu soustředit – zasvětíme je do rytmiky či různých hudebních charakterů a naučíme je spojit si hudbu s příběhem a emocemi.

Přidejte se k nám a zúčastněte se některého z našich hudebních workshopů! Bude to skvělá zábava!

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now